Staň sa členom PC-klubu

Každý školský rok usporadúvame konkurz do radov PC-klubu. Konkurz spočíva krátkym vyplnením dotazníka kde o tebe zistíme v krátkosti aké máš skúsenosti, ale skôr, čo ťa zaujíma a čo ťa baví.
Ako záujemca do PC-klubu nemusíš vedieť prevratné veci z „IT“. Všetko, čo je potrebné vedieť je máť záujem a chcieť sa učiť nové veci.

Výhody členstva v PC-klube:
Najväčšou a hlavnou výhodou PC-klubu je možnosť pracovať v rôznych a veľmi žiadaných oblastiach IT, či už je to sieťarina, ktorá spočíva prácou s prepínačmi a smerovačmi (Cisco alebo HP), možnosť práce s Access pointami a ich controllerom. PC-klub má pod správou taktiež IP telefóny, kde člen si môže vyskúšať konfiguráciu a rôzne iné možnosti práce s VOIP-om. Z oblasti programovania sa môže člen napríklad naučiť vytvárať rôzne skripty (meranie teploty až po vytváranie vlastných „checkov“ do monitoringu siete, alebo tvorba, debugovanie nového informačného systému PC-klubu (userpanel,vala)). Spravujeme niekoľko výkonných serverov a diskových polí nielen u nás na internáte, je tu možnosť naučiť sa, čo to ohľadom virtualizácie. Z oblasti elektroniky poskytuje možnosť učiť sa a pracovať s platformami Raspberry Pi, Arduino atď. Môžeš si nájsť čokoľvek iné z oblasti informatiky, elektroniky a elektrotechniky a naučiť sa niečo nové a následne to využiť po skončení školy, čo a koľko sa naučíš závisí len na tebe.

Náplň „práce“:
Hlavnou prioritou klubu je zabezpečiť kvalitný a bezproblémový chod internátnej siete, s tým je spojená oprava pokazených zásuviek a kabeláže až po správu správu prepínačov, smerovačov smerom von do „sveta“.
Ďalšou dôležitou súčasťou je udržanie a rozširovanie poskytovaných služieb PC-klubom, ktoré je možné nájsť na webe https://pcklub.sk/sluzby/.