Stravovanie

Hneď oproti vstupným dverám nájdeš TUKE jedáleň Boženy Nemcovej, kde sa naše úžasné kuchárky starajú o naše žalúdky. Vybrať si môžeš z celej škály jedál, ktoré nájdeš na tomto linku https://jedalen.tuke.sk/. Jedlo si môžeš kúpiť dvoma spôsobmi a to buď priamo na mieste, čo je zväčša zdĺhavé, pretože sa tvoria rady a ku koncu otváracích hodín sa môže stať, že už nie sú všetky jedlá v ponuke alebo objednávkovým systémom, bližšie info nájdeš na tomto linku https://jedalen.tuke.sk/login, kde sa pomocou svojho jedinečného loginu prihlásiš do rozhrania a jednoducho si objednáš na čo máš chuť.
Platí sa cez ISIC, na ktorý si musíš na začiatku nabiť kredit, to môžeš urobiť v hociktorej TUKE jedálni. Študenti majú nárok na dotáciu, výška závisí od celkovej sumy.
Hranice pre priznanie dotácií na TUKE sú nasledovné:
a) pri odbere jedla za viac ako 2,40 € má nárok na dotáciu 1,30 €
b) pri odbere dvoch jedál za viac ako 4,80 € má nárok na dotáciu 2,60 €

Ak si stravník jedlo v niektorý deň neodoberie, môže si ho vybrať (napr. v menuboxe) v iný deň. Za jeden deň je však možné dotovať maximálne 4 jedlá.

  1. Pri odbere troch jedál za 7,20 € ma stravník nárok na dotáciu 3,90 €.
  2. Pri odbere štyroch jedál za 9,60 € ma stravník nárok na dotáciu 5,20 €.

Jedlá je možné odobrať v rôznych prevádzkach TUKE. Hodnoty jedál sa pri večernej uzávierke sčítajú. Nárok na celkovú mesačnú dotáciu je počet pracovných dní x 2.